BİZ V

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayattaki küçük mutluluklar

Locator yaratma anlatım

Çağatay
    Çağatay
    Admin

tecrübe değeri : 6495

Locator yaratma anlatım Empty Locator yaratma anlatım

Mesaj tarafından Çağatay Salı Kas. 25 2008, 03:13

Oliverde arkadaşımızın anlatımı

Benim anlatımım

Öncelikle locator ne demektir ondan başlıyalım.Locator; Tmnf yi siz oynarken oyuna müzik,resim,araba yüklenmektedir bu iş sunucuyu yavaşlatacağı için oyun bu işleri ftp üzerinden halletmemize izin vermektedir.Bu işide locator yaratarak helletmekteyiz.Benim kullandığım bedava ftp sitesi http://www.fileden.com/ ve daha bir çok bedava site bulunmaktadır.
    Öncelikle yükleyeceğimiz dosyanın (müzik,resim,araba) oyundaki dosya şekli nasıl ise (gif.,ogg.,zip.) aynısını alıp ftp sitesine yüklüyoruz,ftp sitesi size dosyanın bağlantı adresini verecektir bu adresi kopyalayıp (yukarda Oliverde nin resimli anlatımı vardır) Bilgisayarda birçoğumuzun bildiği notdefterini (notepad) açıyoruz içine kopyaladığımız bağlantı yolunu boşluk bırakmadan yapıştırıyoruz sonra farklı kaydet seçeneğini seçp ftp sitesine yüklediğimiz dosyanın yolunu bulup bir tane nokta koyup loc (arabaadı.zip.loc)şeklinde kaydediyoruz VE işlemi tamamlıyoruz.

Özetle;

1- dosyayı aynı şekil ftp sitesine yüklüyoruz
    2-bağlantı konumunu kopyalıyoruz
    3-notdefterini açıp bağlantı yolunu boşluk bırakmadan yapıştırıyoruz
    4-farklı kaydet seçeneğini seçiyoruz
    5-yüklediğimiz dosyayı bilgisayarımzda bulup dosya adının sonuna bir nokta koyuyoruz
    6-noktanın sonuna gelip sadece "loc" yazıyoruz
    7-kaydet diyoruz
    8-güle güle kullanın artık

Forum Saati Paz Mayıs 12 2024, 11:17