BİZ V

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayattaki küçük mutluluklar

3 posters

Türk Piramitleri

Bond
    Bond

tecrübe değeri : 5899

Türk Piramitleri Empty Türk Piramitleri

Mesaj tarafından Bond Çarş. Mayıs 06 2009, 23:07

Mensubu olduğumuz Türk Milleti, milletlerin en köklülerinden biridir.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin sınırları içerisinde yer alan, Xian şehrine 100 km uzaklıkta Qin Ling Shan dağlarında Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber, 300 metre yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır:BEYAZ PİRAMİT

"Ön Türk" kavramını şu şekilde açıklayayım: "Proto Türkler" diye de adlandırılır. Göktürkler'den önce var olmuş, Türklerce benimsenmiş bazı sosyal özelliklere sahip olan ve Türk Dil Ailesine mensup diller konuşmuş olan topluluklardır. Bazı bilim adamları, antik Çin yazılarında sözü edilen "Tue'kue" sözcüğünün Türk anlamına geldiğini kabul ederler ve "Türk" olgusunu Milattan önceki yüzyıllara kadar geri götürmenin mümkün olduğu görüşünü savunurlar. Ancak çoğu bilim adamı, MS 6. Yüzyıl ortalarında Göktürk Kağanlığı'nın ortaya çıkışından önceki dönem için "Türk" sözcüğünü kullanmaz ve bundan daha eski olan ve Türklerle akraba olan halklara Prototürk veya Ön Türk adını verir. "Ön Türk" sözcüğünden kasıt budur.

Neyse, konumuza dönelim.

Türk Piramitleri Turkpirami02aun1

Türk Piramitleri 41000000000659057

Türk Piramitleri 5tj2

Beyaz Piramit'in ikinci dünya savaşı sırasında Çin'e yardım malzemesi götüren bir C-54 uçağından çekilen fotoğrafı 1957 yılında ilk kez Life dergisinde yayınlanmıştır.

Türk Piramitleri 1whitepyramid1947zh3

Türk Piramitleri 4pyramide2bs7

Türk Piramitleri Piramit2fd6

Türk Piramitleri Moz-screenshotTürk Piramitleri TurkPirami04

Türk Piramitleri TurkPirami05

Türk Piramitleri 9225323

Bu piramitleri araştırmak üzere1994 yılında Şensi bölgesinde bir araştırma gezisi yapan Alman bilim adamı Hartwig Hausdof kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiştir. Hausdorf'a göre piramitlerin yapım tarihi en az M.Ö. 2500'ler civarındadır.

Bölge Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yasak bölge ilan edilmiş olduğundan dolayı Piramitler içerisinde bulunan Mısır medeniyetinden çok ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma yapılamamaktadır.

Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır'a M.Ö 3000 Yıllarında Doğu Anadolu'dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım MİRŞAN'ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000'li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır'a Ön-Türk Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır.

Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.

Bu da video (Youtube değil, Mynet):

[URL="http://video.eksenim.mynet.com/atsizci88"]Türk Piramitleri[/URL]

NOT: Konu kültürel bir konudur, aynı zamanda ilginç bir konudur. Bundan dolayı siyasi konulara çekilmemesini önemle rica ediyorum. Bana ilginç geldiği için paylaştım. Bilgiler ve fotoğraflar çeşitli sitelerden alınarak derlenmiştir.

Alıntırdır......
    LigoriN
    LigoriN

tecrübe değeri : 6268

Türk Piramitleri Empty Geri: Türk Piramitleri

Mesaj tarafından LigoriN Perş. Mayıs 07 2009, 02:30

güzel paylaşım yararlı bilgiler Smile hiç duymamıştım öğrenmiş oldum sağol kanka Very Happy bilmemek diil öğrenmemek ayıp Razz
    Any

Lakap : Ŵ±
    tecrübe değeri : 5620

Türk Piramitleri Empty Geri: Türk Piramitleri

Mesaj tarafından Any Perş. Mayıs 07 2009, 14:41

Facebook'da bununla ilgili bir video vardı.Teşekkürler ;)

Similar topics

-

Forum Saati Perş. Mayıs 02 2024, 07:38